Adóbevallás, adó egy százalék felajánlás, civil egyesület, alapítvány, egyház, és költségvetési előirányzat támogatása sokat jelent.
A személyi jövedelemadónk egy részét felajánlhatjuk különböző szervezeteknek, egyesületeknek, és az egyházaknak. Utánajártunk, hogy hogyan és meddig rendelkezhetünk az adónk 1+1 százalékáról. Az szja törvény lehetőséget ad arra, hogy a befizetett adónk egy részéről magunk rendelkezzünk. Egy részét felajánlhatjuk különböző civil szervezeteknek, egy másik részét pedig valamelyik egyháznak. Ha valaki nem rendelkezik az adója 1 százalékáról, akkor ez a pénzt nem vész el, hanem a költségvetésben marad. Erre érdemes figyelni a nyilatkozattételkor.
Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!
Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06
Mátrix Közhasznú Alapítvány
Adószám: 18472273-1-06
Kik is vagyunk? 2003 óta sikeresen működik a Mátrix Közhasznú Alapítvány. Évente tízezernél több alkalommal segít a szervezet nagycsaládosoknak, nélkülözőknek, időseknek. Az alapítvány által működtetett Centerke Közösségi Tér, a Szeretetcsoki - csokigyűjtés, a Mesedoktor, a Bohócdoktor Csapat segítő tevékenysége, a sok - sok program, közhasznú tevékenység nem lehetne ilyen sikeres, ha a támogató magánszemélyek, cégek, a személyi jövedelemadó 1% felajánlók nem lennének. Hálásan köszönjük! Tegyük közösen jobbá a bajban lévők helyzetét. Klikk ide: Mátrix Közhasznú Alapítvány. Ismerd meg a jótékonysági programokat.
Orpheus Állatvédő Egyesület
Adószám: 18464654-1-06
Az állatmentő egyesület 1999-óta működik. Évente 800 kutya és cica megmentésében segít minden adó 1% felajánló. A www.ebangyal.hu oldalon sok hasznos dolog mellett az örökbe fogadható állatok fényképes adatlapjai elérhetőek. Az állatvédelmi gazdikereső mellett az egyesület oktatási és szemléletformáló programja a felelős állattartást segíti, így az egyesület támogatása még inkább érdemes.
Internetes oldalunk a www.orpheus.hu címen érhető el.
Bohócdoktor Csapat
Adószám: 18472273-1-06
A gyermekmentő, szociális, egészségvédelmi alapítvány fő tevékenysége 2008 óta a Gyógyító Bohócdoktorok Program, melynek célja, hogy beteg, sérült gyermekek minél hamarabb a gyógyulás útjára léphessenek. A bohócdoktorok a klinikák, kórházak, rendelő intézetek számára teljesen INGYENESEK. A bohócdoktorok a gyerekek mellett az egészségügyi szakdolgozókkal is foglalkoznak. Az alapítványnak felajánlott adó 1% az egész éves kórházi segítést és gyógyítást támogatja. Weboldalunk a Bohócdoktorok címen érhetők el.
Bohócdoktorok segítik a gyógyuló gyermekeket, a családokat, az egészségügyi intézményeket, az adó 1 százaléka óriási segítség
Adó 1 százalék felajánlással az állatok megmentésében vehet részt
=======adó 1%=======
Javában zajlik az e-szja kitöltése, melynek záró momentuma az, hogy az adózó 1+1 százalékáról rendelkezhet. Ennek a másik – azaz a fogadó – oldalán nagy kampányok vannak, hogy azon szervezetek, akik jogosultak fogadni az 1 százalékos felajánlást, megpróbálják magukhoz csábítani a felajánlókat.
Cikkünkben azt vizsgáljuk meg, hogy mely szervezetek jogosultak a személyi jövedelemadó 1 százalékát fogadni. Az egy százalék fogadása egy törvényi lehetőség, melyet a civil szervezetek kihasználhatnak, hogy „ingyenes” támogatáshoz jussanak, hogy az általuk vállalt célt, alapfeladatot, tevékenységet jobban el tudják látni. Az egy százalék fogadásának azonban több feltétele is van, amelyet a civil szervezetnek teljesítenie kell, hogy jogosult lehessen ezt az összeget nem csak fogadni, hanem azt a későbbiekben megtartani is visszafizetési kötelezettség nélkül.
Amint látható lesz speciális, nehezen teljesíthető feltétel arra vonatkozóan, hogy a civil szervezet fogadja a felajánlásokat nincsen. Határidők, bejelentkezések, elszámolási kötelezettségek, nyilvántartások vannak, amelyeket figyelni kell.
A személyi jövedelemadó meghatározott részének az adózó rendelkezése szerinti felhasználásáról szóló törvény (1996. évi CXXVI. törvény) tartalmazza, hogy mely feltételeknek kell megfelelnie annak a szervezetnek, amely a felajánlásokat fogadni szeretné. Első lépés, hogy a civil szervezet a felajánlás éve előtt két évvel korábban már bíróság által nyilvántartásba vett egyesület, alapítvány, közalapítvány legyen és a székhelye belföldön legyen, és nyilatkozata szerint közhasznú tevékenységet végezzen, továbbá alapszabálya, alapító okirata szerint ne végezzen közvetlen politikai tevékenységet. A közhasznú tevékenység esetében a szervezet valamilyen állami vagy önkormányzati közfeladatot lát el közvetlenül, vagy közvetetten. Ide tartozik a teljesség igénye nélkül a gyógyító, egészségmegőrző, tudományos, kutatási, kulturális megóvás, nevelési, oktatási, ismeretterjesztési, környezetvédelmi, műemlékvédelmi stb. tevékenység.